
Як розпізнати гіпотонію, або симптоми зниженого тиску у жінок
Жінки за своєю природою тендітні і чутливі до будь-якого дискомфорту.
Виникає час від часу, загальну слабкість та запаморочення вони схильні пояснювати перевтомою, тривалої безсонням, несприятливими погодними умовами.
Між тим, названі вище прояви — це прямі симптоми зниженого тиску у жінок, і втрата організмом нормального тонусу найчастіше пояснюється саме гіпотонією. У цій статті ми постараємося описати основні ознаки низького артеріального тиску.
Запаморочення
Практично завжди при низькому АТ у дівчат і жінок паморочиться голова. Патологією такий стан не вважається, але воно сильно погіршує якість життя і знижує рівень працездатності.
Вертиго при гіпотонії викликають:
Запаморочення може бути викликано внутрішніми захворюваннями, психологічним перенапруженням. У вагітних жінок воно може бути наслідком анемії.
Головний біль
У гіпотоніків болі в голові зазвичай бувають пульсуючими і давлять, з локалізацією в районі потилиці.
Спровокувати больові відчуття у жінок зі зниженим тиском можуть:
Головний біль у гіпотоніків разом з дратівливістю часто передують затяжну мігрень.
Сонливість
Результатом впливу зниженого артеріального тиску на центральну нервову систему є прояв сонливості і швидкої стомлюваності.
Цей стан не проходить навіть після тривалого нічного сну.
Деякі жінки вважають себе «совами», оскільки ввечері відчувають набагато більший приплив енергії, ніж вранці і вдень. Насправді це пряма ознака гіпотонії.
Позіхання, яку нерідко можна спостерігати у жінок зі зниженим артеріальним тиском, говорить зовсім не про недосипу. Це наслідок кисневого «голодування» мозку.
Слабкість
Постійна слабкість – це перше, що вказує на низьке ПЕКЛО. Таке відчуття спостерігається у гіпотоніків вже з самого ранку, а до кінця робочого дня вони почувають себе цілком розбитими.
Цей симптом також пов’язаний з порушенням кровообігу в області головного мозку.
Разом із загальною слабкістю у жінок спостерігаються:
Співробітниця з низьким тиском – у чому тягар для колективу, тому такий стан треба намагатися привести в норму.
Похолодання кінцівок
Навіть у літню спеку руки і ноги у потерпає від зниженого тиску жінки при дотику можуть виявитися холодними, як лід.
Причина криється в сповільненої циркуляції крові і невисокому тонусі судин.
«Холодна кров» в останню черга доходить до кінцівок і це викликає їх похолодання, а часом навіть оніміння. Стан ускладнюється низькою руховою активністю і венозним застоєм крові. Часто спостерігається і при вагітності.
Емоційна нестійкість
Більшість жінок досить імпульсивні, вони можуть за лічені хвилини перейти від сміху до сліз.
У жінок з низьким тиском така «здатність» проявляється в особливо яскравій формі. Їм властиві:
Вони можуть здригатися і втрачати самоконтроль навіть від яскравого спалаху світла або раптового гучного звуку.
Зниження температури тіла (до 35,6-36 градусів)
Рівень температури тіла тісно пов’язаний зі станом кровоносних судин, потовиділенням, обміном речовин, функціональністю м’язів. Ці ж фактори впливають на рівень артеріального тиску у людини.
Якщо у жінки відзначено загальне зниження життєвого тонусу, її температура теж може виявитися нижче норми.
Коли температура знаходиться на рівні 35,6-36 градусів, але самопочуття при цьому зберігається хороше, турбуватися не варто. Можливо, це просто індивідуальна особливість організму. Однак якщо «низькі цифри» на градуснику супроводжуються нудотою, запамороченням, загальною слабкістю, і такий стан довго не проходить, треба звертатися до лікаря.
Збільшення потовиділення
Посилення пітливості шкіри – частий симптом гіпотонії. Особливо помітні прояви гіпергідрозу у високих, але дуже худих жінок. Виглядають вони при цьому млявими і анемічними. На інтенсивність потовиділення впливають особливості серцевого ритму і стану судин.
Додаткові фактори, що провокують зниження тиску, а заодно виникнення стану, при якому «пробиває холодний піт»:
Іноді різке зниження рівня АТ разом з появою рясного поту призводять до непритомності.
Щоб полегшити стан хворої в цьому випадку, до чола прикладають холодний компрес і масажують шийний відділ хребта.
Порушення менструального циклу
Під час критичних днів деяке зниження артеріального тиску відбувається природним чином.
Це пояснюється зміною гормонального фону жіночого організму.
У разі якщо жінка постійно має низький тиск, в «графіку менструацій» можливі збої, викликані загальним ослабленням.
Погіршують стан нераціональні дієти, на яких сидять представниці прекрасної статі, дефіцит вітамінів і необхідних мікроелементів.
При такій ситуації артеріальний тиск може стати нестабільним, в результаті чого місячні почнуться раніше чи пізніше визначеного строку.
Чекати нормалізації самопочуття погіршилося через крововтрати в період менструації, при порушеному циклі доведеться довше, ніж звичайно, тобто більше, ніж 7 днів. Зрозуміло, це не кращим чином позначиться на настрої і працездатності жінки.
Біль у нижній частині живота
Якщо починає «нити» низ живота, у дам це часто викликає тривожні думки про захворювання репродуктивних органів або підозра на несвоєчасно починається менструацію.
В останньому випадку «критичний період» знадобиться перетерпіти до відновлення звичайного гормонального фону.
Однак названий симптом, пов’язаний з низьким АТ, може свідчити і про розвиток тяжких внутрішніх патологій – наприклад, кровотечі усередині черевної порожнини. Залишати без уваги такий стан ніяк не можна. Необхідно терміново звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, можливо, що лікування знадобиться в екстреному порядку.
Відео по темі
Ознаки високого і низького тиску у відео:
Симптоми зниженого тиску у жінок тісно пов’язані з їх віком і станом органів репродуктивної системи, вони можуть бути тимчасовими або постійними. Щоб відчувати себе добре навіть з низьким тиском, слід пройти ретельне обстеження, і тоді ви отримаєте грамотну пораду від лікаря про те, як піклуватися про здоров’я і оптимально організувати режим праці та відпочинку.